DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 20.07.2020 08:50:06 

Tiskové prohlášení k filmu L.Rudinské

reklama


 

 

 

Tiskové prohlášení o.s. Výbor na odhalování teroru KSČ v lágrech 

k plánované diskuzi s Libuší Rudinskou kolem jejího filmu o Pavlu Wonkovi v Městské knihovně Praha.

24.1.2015

 

Naše sdružení dokumentuje nelidské osudy politických vězňů v lágrech a také osud Pavla Wonky. L.Rudinská změnila před rokem tvůrčí záměr a z filmu na památku umučeného vězně „Pavel Wonka advokát chudých“, na který takto prezentovaný získala koprodukci od České televize a dále dotace od ČR, od HK kraje, od města Trutnov, od KANu, od senátora J.Štětiny, Martina Rejmana, Igora Lukeše.  A natočila film s otřesnou skandalizací P.Wonky, o nepřímé rehabilitaci estébáků v jeho kauze a to pod jiným názvem „Pavel Wonka se zavazuje“. Výsledkem je ryzí bulvár. Plný pomluv.

 

L.Rudinská zcela lživě prohlašuje, že P.Wonka spolupracoval 15 let s bezpečnostními složkami, že byl důvěrníkem StB a agentem StB, ačkoliv chtěl v mládí pouze pracovat jako kriminalista proti bezpráví a zločincům, ačkoliv jeho pozdější závazek ke spolupráci byl pouze formálním úkonem bez jeho naplnění, byl jeho berličkou jako krabička poslední záchrany před další perzekucí svojí osoby a byl i plánem, jak se dostat na Západ a emigrovat. Což v našem šetření potvrdili i sami jeho estébáci. Film také lživě uvádí, že PW byl synem spolupracovníka Gestapa, ačkoli dobové dokumenty dokládají, že otec byl antifašistou a jako dospívající kluk sám odešel za války z německé mládeže, čímž riskoval smrt v koncentráku.

 

Že PW v 15 letech udal svého kamaráda aniž by uvedla, že nejprve tento kamarád udal Pavla Wonku a ten mu to pak jenom vrátil, že to byl gauner a žádný odpůrce komunistického režimu, že nenašla jediného člověka, který by o PW hovořil na kameru pozitivně, ačkoliv takových bylo nejméně 15, kteří jsme tak mluvili a pak byli cenzurování a vystřiženi. Nezmínila ani jeho dílo - 94 politických a filozofických tezí útočících na komunistický režim, nezmínila jeho odpor a mučení v koncentráku Minkovice, nezmínila jeho výzvu k odstoupení komunistického diktátora Gustáva Husáka, která ho stála nakonec život.

 

Svůj „dokument“ navíc založila na anonymních výpovědích anonymních estébáků bez tváře a jména, takže nemusejí nést za nepravdivost svých tvrzení právní odpovědnost, tyto estébáky uplácela částkami 30.000,- Kč, jak jsme si ověřili, dotaci na film 300.000,- získala podvodně od MK ČR, mnohé dokumenty získala v rozporu se zákonem od ABS ČR, další odcizila v bytě Pavla Wonky, další odcizila ze zapůjčení od Jiřího Wonky a Jana Šinágla, vyvolala s aktéry filmu mnoho právních a morálních sporů, pourážela kdekoho včetně Pavla Wonky, Jiřího Wonky, Ludvíka Wonky, Jiřiny Šiklové, Petra Blažka, kteří poukázali na výše uvedené skutky zla a na její komunisticko estébácké metody, některé z nás napadla v emailech a na internetu pod různými krycími jmény a krycími emailovými adresami, kterých má L.Rudinská od své spolupráce s StB při natáčení větší množství, jak nám ověřil odborník v IT.

 

S takovými osobami se podle našeho sdružení nediskutuje…! Předkládáme to účastníkům ke zvážení. Každá taková veřejná akce je propagandou filmu v době jeho uvádění do kin a tedy napomáháním Rudinské v jejím záměru pomluvit Pavla Wonku a v jejím nezákonném zisku. Akce udělá pomlouvačnému pamfletu PR reklamu.

 

Film je největší bolševickou propagandou a největším pošpiněním obětí komunismu za celých 25 let od pádu komunismu v roce 1989. L.Rudinská pro nás není partner, je pro nás de facto a vlastně i de jure zločinec podezřelý z několika konkrétních §§ Trestního zákoníku, které byly Jiřím Wonkou podrobně uvedeny u Policie ČR. Konečný závěr nechť učiní soud. J. Wonka podal za uvedené skutky několik trestních oznámení za majetkové delikty a soudní žalobu za pomluvy.  

 

Ztotožňujeme se se závěrem Hany Marvanové, že dokument je „filmově odpudivá snůška dohadů a pomluv sesmolená intelektuálně pokulhávající autorkou, která zjevně nepochopila zpracovávanou dobu a okolnosti života Pavla Wonky. Výsledkem je plytký, jednostranný bulvár za státní peníze...konec konců od autorky ne první.“

 

Nápad Městské knihovny Praha uspořádat s touto zcela amorální osobou vydělávající v kinech peníze na skandalizaci umučeného politického vězně, který se už z hrobu nemůže bránit a dát jí žalobu anebo jen pár facek, je nápad nesmírně nešťastný a bohužel nedomyšlený. Ani příliš nerozumíme tomu, jak se může jakákoliv slušná osoba, která zažila metody L.Rudinské anebo viděla ten dokument, snížit k diskuzi s ní a sedět vedle ní v místnosti. Etická stránka celé kauzy nám tuto účast neumožňuje a nikdo z našeho sdružení se také nezúčastní.

 

Proti L.Rudinské však budeme svědčit u soudu, jako bychom svědčili proti každému, lidově řečeno, morálnímu hyenismu. I proti filmařce, jež oklame tolik lidí a sponzorů a vydá tak nečestné pomlouvačné dílo ve stylu novin Rudé Právo. Účast na této diskuzi je podle našeho názoru přijatelná pouze bez účasti L.Rudinské, neboť s ní by podle nás měla diskutovat pouze Policie ČR a neboť podle nás patří za uvedené skutky zcela nepochybě do vězení. Nikoli na pódium.

 

Jiří H. Kubík, právní zástupce sdružení, politický spoluvězeň Pavla Wonky

vybor.na.odhaleni.teroru.ksc.v.lagrech@email.cz

 

Zasláno 24.1.2015 Městské knihovně na  knihovna@mlp.cz

a na  www.mlp.cz/cz/kontakty/napiste-nam

 

Diskuze v knihovně Praha  –   www.mlp.cz/cz/akce/e13916-kauza-pavel-wonka

Adresa knihovny - www.mlp.cz/cz/kontakty/pobocky/ustredni-knihovna