DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 20.07.2020 08:50:06 


Oběti komunistického lágru soudruha Vondrušky, Šimka, Kosteleckého, L.Karla, Baráka, Štrougala, Obziny a Husáka, Hegenbarta, Šalgoviče, Jakeše, Biľaka, Lenárta, Mohority, Štěpána, Indry, Kapka, Hoffmana, Pitra, Turzo, Blechty a spol. (dle funkcí: bachař, náčelník, dozorový prokurátor, ředitel továrny, 3 ministři vnitra a 11 právně odpovědných členů ÚV KSČ)

 

Zabití a mrtví političtí vězni:

 

Bouček František, Malá Skála

Dejmal Ivan Ing., Ústí/Labem

Jandák Vítězslav st.

Wonka Pavel, Vrchlabí

René Matoušek, Liberec

Karel Černohorský, Liberec

Dolejší Miroslav Ing., Praha

Boháč Jiří, Pardubice

Švajdler Miloslav, Pardubice

 

a další političtí vězni…

Muži:

Bystroň Milan

Cibulka Petr  

Dedera Viktor, SRN

Fot Václav

Gruntorád Jiří  

Hauptmann Petr Ing.  

Havelka Jaroslav 

Havlíček J.,

Hučín Vladimír

Chum Jiří

Jirous Ivan Martin

Kaňka Jan

Kisz Denis  

Klier Josef

Kopecký Pavel

Kraus Jan, SRN

Kubík J.,

Langman Andrej

Levý P.,

Ludín  

Miadik Julius  

Ocásek 

Petráš Stanislav 

Petrovský Bohumil

Rais  

Růžička Jiří

Sluka Andrej

Švehla Miroslav   

Tarhaj  

Trojan Oldřich 

Vacek Eduard

Vincenc Miloslav

Vyhnálek Milan Austrálie

Wolf Jiří 

Wunsch Jan

a další političtí vězni…

Ženy:

 

1948-1958

 

Naďa Ludmila Hübnerová

Vlasta Jakubová

Květoslava Moravečková

JUDr. Libuše Musilová

 

a další …

 

jako političtí vězni „koncentráku Minkovice“ a otrokářské továrny Preciosa n.p. v obci Pilínkov – Liberec 24, někteří jsou členové Konfederace politických vězňů, někteří prostřednictvím zastupující organizace Výbor na odhalení teroru KSČ v lágrech o.s. navazující na dokumentační činnost VONS a Charty 77

 

žalují.

 

Shora jmenovaní organizátoři tajného projektu Pracovního tábora a otrokářské továrny pro politické i nepolitické vězně z období 1958 - 1990 dosud žijí s komfortním důchodem a nepotrestaní. Socialistický ředitel otrokářské továrny Preciosa n.p. Ludvík Karl zajistil komunistické straně z práce vězněných otroků přísun deviz přes miliardu korun ročně používanou na šílené zbrojní plány KSČ ve studené válce, náhradou za uzavřené uranové doly. Po pochybné privatizaci se stal spolu s kolegy vlastníkem tohoto světového bižuterního impéria PRECIOSA GULF FZE, s.r.o. S osobním majetkem 2 miliardy korun žije v utajení v Dubaji v SAE a ve Švýcarsku. Straně KSČ přitom dodnes nepropadl majetek na odškodnění 30.000 obětí – otroků této továrny KSČ.

Na odpovědné politiky z ÚV KSČ bylo 28. 1.2010 obnoveno trestní oznámení pro zneužití pravomoci veřejných činitelů, podané již před 19 lety M. Dolejším. Žádáme justici a vládu o spravedlivé potrestání všech pachatelů tohoto kolektivního zločinu KSČ a zabavení zločineckého majetku ve prospěch státu pro potřeby zdravotnictví a i pro potřeby přeživších a nemocných obětí tohoto otrokářského projektu. Poslední vězni opustili lágr teprve před dvaceti lety a dnes je jim teprve 40 let. Jinak jde ale o staré a nemocné lidi, denně umírají, mají podlomené fyzické i psychické zdraví, posttraumatické, stresové a depresivní  syndromy, plicní nemoci atd.

V Liberci dne 13.4.2011

Výbor na odhalení teroru KSČ v lágrech (zkráceně VOT o.s.),

www.kriminal-minkovice.wbs.cz ,  mailová adresa:  osvot(z)email.cz 

( z = @ )


 

--

kontakt  osvot(z)email.cz   editor webu Jan Marek